Others

METU R&D Society, Inverview Activity (In Turkish)

Ar-Ge Topluluğu tarafından düzenlenen ODTÜ Mülakat Günleri (OMG) etkinliğine davetlisiniz!

Akenerji, Aksa Akrilik, Çayeli Bakır İşletmeleri, Databoss, Doğuş Otomotiv, Intelprobe ve İnnova firmaları özellikle Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden başvuru bekliyorlar!

OMG' de iş ve staj imkanlarıyla dolu bir mülakat deneyimi senin için fırsat olabilir!

OMG' nin bir parçası olup firmalarla buluşma ve geri bildirim alma şansı yakalayabilirsin!

ODTÜ öğrencilerine özel OMG'nin bir parçası olmak istiyorsan aşağıda yer alan 18 şirketten beş tanesine hemen başvurabilirsin!

Başvuru Linki: odtumulakatgunleri.com/hemen-basvur.


Boğaziçi University, InnoBU Innovation Competition  (In Turkish)

Bu sene 2 Mart-2 Nisan tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan “InnoBU”,"Türkiye’nin ilk ve tek sanal inovasyon yarışması” olan etkinliğimiz. Geçtiğimiz yıllarda “Innovation Camp” adıyla ilk kez DuPont sponsorluğunda gerçekleşti ve 87 üniversiteden 800’ün üzerinde başvuru aldı. Final etabına kalan tüm ekiplerin çeşitli ödüller aldığı yarışmamızda, birinci olan ekip, DuPont tarafından CERN’e götürüldü. Bu sene üzerine koyarak, daha da iyi bir etkinlik çıkarmak amacıyla yola çıktık.

Etkinliğimiz bu sene Ford Otosan ana sponsorluğunda düzenlenecek. Şuanda devam eden ve 2 Mart'a kadar sürecek bir başvuru sürecimiz var. Başvuran ekipler 1 ila 4 kişiden oluşabilecek, ekiplerimize başvurudan sonra üstüne fikir oluşturacakları konu ile alakalı bir brief gönderilecek ve ardından yarışma süreci başlayacak..Kazanan ekiplere staj ve çeşitli ödüller verilecek. Şuan 75 Bin TL olan ödül havuzumuz günden güne genişlemekte. Detaylı bilgi için: https://innobu.ikboun.net/

Ayrıca yarışma sürecimizde inovasyon fikirlerinizi geliştirirken size yardımcı olması için çeşitli eğitimler ayarladık. Eğitim verecek isimlerden bazıları şu şekilde sıralanıyor: Microsoft CTO’su Onur Koç, İmece İçerik ve İletişim Yöneticisi Can Pürüz ve Sertaç Doğanay.

Son olarak etkinliğimizin teması bu sene Smart Mobility, başvuranlar son dönemin popüler konusu olan smart mobility ile alakalı inovasyon fikirleri ile yarışacaklar. Etkinlik düzeni websitemizde mevcut, gelişmeler ve aklınıza takılanlar için websitemize girebilirsiniz.


Medipol University Entrepreneurship Center, Individual Youth Entrepreneurship Support Program Applications (In Turkish)

Medipol Üniversitesi Girişimcilik Merkezi, teknoloji ve yenilikçi iş fikrinin TÜBİTAK tarafından desteklenmesini sağlamak için, ön ödemeli 200.000 TL hibe desteği sağlayan TÜBİTAK 1512 BİGG (Bireysel Genç Girişim) Desteği Programı yeni dönem başvurularını almaya başladı.

Süreç nasıl işliyor?

Medipol Üniversitesi Girişimcilik Merkezi, web üzerinden başvuru formu ile toplanan iş fikirlerini iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutacaktır. MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ (MEDİPOL GİM) iş fikirlerini; teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu vb. yönleri göz önünde bulundurarak değerlendirecektir. Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri; MEDİPOL GİM'in eğitim ve mentorlük programına dahil olacaktır.

1. Aşama sonunda hazırladığı iş planı BİGG Uygulayıcı Kuruluşu tarafından onaylanan girişimciler, Programın 2. Aşama başvurusunu TÜBİTAK?a yapacaktır. İş planları, TÜBİTAK tarafından yürütülecek 2. Aşama panellerinde değerlendirilecektir.

2. Aşama desteği almaya uygun bulunan girişimcilerden Teknogirişim Sermayesi Desteğinden faydalanmak üzere şirket kurmaları istenecektir.

Bu sene tematik alt alanlarında yapılan güncelleme ile başvuru yapılabilecek konular çeşitlendirilmiştir.

Başvuru yapılacak tematik alanlar:

 • Akıllı Ulaşım
 • Enerji ve Temiz Teknolojiler
 • Akıllı Üretim Sistemleri (Sanayide Dijital Dönüşüm)
 • İletişim ve Sayısal Dönüşüm
 • Sağlık ve İyi Yaşam
 • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

Çağrı dokümanına ulaşmak için tıklayınız.

Çağrıya Başvuru Koşulları

Programa ön başvuru tarihi itibariyle örgün öğrenim veren üniversitelerin;

 • Herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci,
 • Yüksek lisans veya doktora öğrencisi,
 • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış girişimci adayları.

ve

 • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
 • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.
 • SON BAŞVURU TARİHİ: 30 Mart 2021 Saat: 17:00 

ŞİMDİ BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İLETIŞIM BİLGİLERİ:

Tel: 0(216) 681 51 00

Adres: Teknoloji Transfer Ofisi, Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey
Yerleşkesi, Ekinciler Caddesi, No: 19 Beykoz/İSTANBUL

E-Mail: medipolgm@medipol.edu.tr


The Most Successful PhD Thesis Award in Environmental Studies by Environment Foundation (In Turkish)

Çevre alanında evrensel düzeyde öncü ve etkin bir sivil toplum kuruluşu olmak vizyonu ile, farklı mesleklere mensup bir grup çevre gönüllüsü tarafından, 1999 yılında kurulan Çevre Vakfı, Sosyal, kültürel ve bilimsel çalışmalar vasıtasıyla tüm varlıkların varoluş gayesine uygun, sürdürülebilir bir çevre için farkındalık oluşturmayı kendisine misyon edinmiştir.

Çevre Vakfı Yönetim Kurulu, çevre alanında yapılan bilimsel çalışmaların desteklenmesi kararını almıştır. Bu kapsamda ilk olarak çevre alanında yapılmış olan doktora tezlerinin ödüllendirilmesine karar verilmiş ve 2018 Yılı itibari ile ÇEVRE VAKFI ÇEVRE ALANINDA EN BAŞARILI DOKTORA TEZ ÖDÜLÜ programı başlatılmıştır. En başarılı doktora tez ödülü esasları belirlenmiş ve vakıf web sayfasında (www.cevrevakfi.org.tr) duyurulmuştur. Bu yıl da 2020 yılında yapılmış olan ÇEVRE ALANINDA EN BAŞARILI DOKTORA TEZ ÖDÜLÜ programının üçüncüsünü gerçekleştirme kararı alınmış ve son başvuru tarihi 19 Mart 2021 olarak belirlenmiştir.

Çevre ve Ahlak, Çevre Felsefesi, Çevre Sosyolojisi, Tarihte Çevre Kültürü, Edebi Metinlerde Çevre, Çevre Hukuku, Çevre Eğitimi, Toplumsal Çevre Bilinci, Din ve Çevre, Tasavvuf Düşüncesi ve Çevre, Göç ve Çevreye Etkileri, Şehircilik ve Çevreye Etkileri, Sürdürülebilir Kalkınma, Çevre ve İnsan Sağlığı, Doğal Afetler ve Çevresel Etkileri, Su, Hava, Toprak Kirliliği ve Kontrolü, İklim Değişikliği, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Temiz Teknolojiler, Yeşil tedarik zinciri vb, alanlarda tez çalışması yapanların bu ödüle başvurması beklenmektedir.

Ödül alan tezler, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde Vakıf internet sayfası ve adayların iletişim adresleri vasıtasıyla duyurulacaktır.


General Directorate of European Union and Foreign Relations Scholarships (In Turkish)

The announcement can be found at this link.


Anatolian Technologies Team

Anadolu Teknolojileri takımı olarak 2 senedir, okulumuz öğrencileri tarafından kurulmuş kadromuzlar havacılık, yapay zeka ve sürü robotik sistemleri alanlarında faaliyet gösteriyor ve yarışmalara katılıyoruz. 2021 yılı için yeni dönem alımlarını başlattık. Okulumuzdaki arkadaşlarımız ulaşmamız gerekiyor. Elektrik Elektronik Müh. bölümündeki arkadaşlara ulaşmamız için bize yardımcı olabilir misiniz? Duyuru metnimiz aşağıda mevcuttur.

Anadolu Teknolojileri Takımı olarak 2 yıldır yurtiçinde Teknofest ve UORG olmak üzere iki organizasyon içerisinde toplamda 6 yarışmaya katıldık ve dürdünde derece elde ettik. Katıldığımız bu yarışmalarda insansız hava araçlar, yapay zeka ve sürü robot teknolojileri gibi bir çok alanda hem mekaniksel hem de yazılımsal hem de takım çalışması anlamında bir çok tecrübe edindik. Desteğini aldığımız sponsorlarımız sayesinde hedefleri doğrultusunda ilerleyen önemli bir yarışma takımı haline geldik.

2021 yılı programımız çerçevesinde yurtiçinde bulunan yarışmalardan Teknofest İstanbul 2021 Savaşan iha yarışmasına (Sabit Kanatlı kategori) katılmak üzere karar aldık ve yapılanmamızı oluştururken ihtiyaçlarımızı belirledik. Bu doğrultuda Elektronik/Yazılım alanında bizimle beraber çalışmak isteyen yeni ekip arkadaşları arıyoruz. Savaşan iha yarışmasının 2019 şartnamesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1Rm2D_eVJIMe7hUS2UxEeYEYAY3PRF8-M

Şartnameden de anlaşılacağı üzere hem elektroniksel hem de yazılımsal anlamda yapay zeka, görüntü işleme, seyrüsefer algoritmaları konularında problemler bulunmaktadır. Elektronik/Yazılım ekibiizden beklentimiz bu alanlarda karşılacağımız problemlere arge yaparak özgün çözümler üretmesi, ön tasarım ve kritik tasarım fazlarında çözümlerini raporlaması, ihtiyacı olan elektronik parçaları tespit etmesi olacaktır. Eğer siz de:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencisiyseniz C,C++,C# veya Python dillerinden en az birini biliyorsanız. Ekibimizin yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecekseniz Misyon ve vizyonumuzun uyuştuğunu düşünüyorsanız. Bize katılın.

https://www.anadolu.tech/basvuru-elektronik-yazilim-ekibi/

(SON BAŞVURU TARİHİ 27 KASIM 2020 CUMA GÜNÜ SAAT 23.59’dur. Başvuruların ardından belirlenecek tarihlerde mülakat aşamasına geçilecektir.)


Boğaziçi University Engineering Society (ENSO), Management Study with Executives (MSE)

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü (ENSO) olarak 21-22 Kasım’da online olarak düzenleyeceğimiz Management Study with Executives (MSE) adlı kariyer zirvemiz yaklaşıyor! Seni bekleyen fırsatları kaçırma!

21 Kasım Cumartesi günü, Türkiye’nin lider kimya şirketi Akkim’in iştiraki, dünyanın lider kimyasal kaplama malzemeleri üreticisi ve alanının ihracat şampiyonu olan AKCOAT şirketi tarafından ödüllü vaka analizi (Case Study) düzenlenecek.

22 Kasım Pazar günü saat 14.00’te ise Türkiye sabun ve kişisel bakım ürünleri ihracatının önemli bir kısmını gerçekleştiren ve ismini 100’den fazla ülkeye ulaştıran EVYAP şirketi tarafından "Pandemi Döneminde Yeni Pazarlara Açılma Stratejileri ve Aksiyonları" konulu case study yapılacak.

Sen de bu eşsiz deneyimi yaşamak ve yeteneğini göstermek istiyorsan ister bireysel ister takım olarak hemen başvur! Başvurmak için https://mse.ensoboun.com/#basvur sitesine girmen ve formu doldurman yeterli!

Ayrıntılı bilgi: https://mse.ensoboun.com/

Instagram: @msebogazici

2 gün sürecek tüm etkinliklere katılabilmek ve kariyerinde bir adım öne geçebilmek için indirimli biletler tükenmeden acele et! 🎉 : https://biletino.com/e-a8r