ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ


Yeni Araştırma Görevlileri

Picture of the personHande İbili

Hande İbili, 2011 yılında Ankara Fen Lisesi’nden mezun oldu. Lisans  derecesini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden aldı. Şu anda bölümümüzde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir ve 2014 yılından beri CEMMETU grubunda araştırma yapmaktadır. Araştırma konuları arasında metamateryaller ve hesaplamalı elektromanyetik bulunmaktadır.

Picture of the personCan Özcan

Can 2011 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinden 2016 yılında lisans derecesini almıştır. Ayrıca, çift ana dal öğrencisi olarak Fizik öğrenimini 2016 yılında tamamlamıştır. Şu anda Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (GÜNAM) araştırmacı olarak çalışmaktadır. Can’ın araştırması başlıca güneş hücrelerinde ışık yönetimi ve Germanyum ışık yayan ve algılayan cihazlar üzerinedir.

Picture of the personAybüke Erol

Aybüke Erol 2013 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’nden 8. olarak mezun olmuştur. Lisans derecesini 2017 yılında Biyomedikal ve Haberleşme Alanı üzerine Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden (EE) yüksek şeref ile almıştır. Şu anda ODTÜ EE’de Sinyal İşleme üzerine yüksek lisans yapmakta ve ODTÜ Görüntü Analizi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (OGAM) çalışmaktadır. Araştırma konuları arasında sinyal işleme ve makine öğrenmesi vardır. Boş vakitlerinde resim çizmekten ve film izlemekten hoşlanır.


Picture of the personMertcan Erdil

2012 yılında Ankara Fen Lisesi'nden mezun oldu. 2017 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Şu anda yüksek lisans öğrenimime devam etmektedir. Fotonik kristal kavite, tümleşik optik ve optomekanik uygulamalar araştırma konuları arasında yer almaktadır. Boş zamanlarında bateri çalmaktan, dans etmekten ve basketbol oynamaktan hoşlanır.

Picture of the personUtku Çelebi

Utku Çelebi 2012 yılında Turgutlu Halil Kale Fen Lisesinden mezun olmuştur. Lisans  derecesini 2017 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden almıştır. Şuan yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Araştırmalarını sinyal işleme üzerine yapmaktadır.


Picture of the personFerhat Gölbol
Ferhat Gölbol, 2011'de Hatay Nimet-Fahri Öksüz Lisesi'nden mezun oldu. 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden lisans derecesini aldı. Araştırma konusu mobil robotlarda engellerden kaçınan hareket planlama üzerinedir. Boş zamanlarında dağ bisikletine binmekten hoşlanır.


Picture of the personAyşe Deniz Duyul

Ayşe Deniz Duyul 2010’da Adana Fen Lisesi’nden, 2015’te de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden yüksek şeref derecesiyle mezun oldu. 2016 bahar ALES’te 3. sırayı aldı. Şu anki araştırma ilgisi eksik tahrikli sistemlerin hareket planlaması ve yörünge stabilizasyonu üzerine. Boş zamanlarında yoga ve tuval üzerine akrilik ile resim yapmaktan, bilim kurgu ve sanat tarihi okumaktan hoşlanıyor.

Aycan Doğa Hakyemez

Aycan Doğa Hakyemez Ankara Fen Lisesi mezunudur. 2016 yılında bölümümüzden lisans derecesini aldıktan kısa bir süre sonra araştırma görevlisi olmuştur. Araştırmalarını derin öğrenme üzerine yoğunlaştıran Doğa'nın bölüm dışındaki aktiviteleri kitap okumak ve film izlemektedir.

 

Alperen Gövdeli

Alperen Gövdeli Rize Fen Lisesinden 2011 yılından mezun oldu ve aynı yıl ODTÜ'yü kazandı. Lisans derecesini 2016 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden aldı. Şuan yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan Alperen 2016 yılından itibaren aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Odaklandığı araştırma konuları arasında fotonik kristaller ve fotonik kristallere dayalı uygulamalar bulunmaktadır. Ayrıca elektromanyetik modelleme üzerinde çalışmaktadır. Boş vakitlerini film izleyerek, bilgisayar oyunu oynayarak ve kitap okuyarak geçirmektedir.

 

Mustafa Erdem Sezgin

Üniversiteye kadar Balıkesir'de yaşadı. Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2009 yılında ODTÜ'yü kazandı. Paderborn Üniversitesi'nde bir dönem Erasmus ve Havacılık ve Uzay Mühendisliğinde Uçuş Araçlarının Kontrolü dalında yan-dal yaptıktan sonra 2015 yılında bölümümüzden mezun oldu. Şimdi, bölümümüzün Güç Sistemleri opsiyonunda yüksek lisans yapmaktadır. İlgilendiği alanlar;
- Akıllı şebekeler      - Dağıtım sisteminde talep tarafı yönetimi
- Afet yönetim          - Rüzgar santrallerinde sentetik atalet
- DC metro sistemlerinde üçüncü ray gerilim benzetim çalışmaları
Bunların yanında üniversite hayatında kürek takımı (1 sene) ve buz hokeyi takımında (6 sene) görev aldı. Boş zamanlarında duvar tırmanışı, koşu ve yüzme yapmaktadır.

Uğur Meriç Gür

Uğur Meriç Gür lisans derecesini 2015 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden aldı. 2013 yılından beri CEMMETU grubunda araştırma yapmakta, 2015 yılından beri bölümümüzde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları arasında integral denklemleri, elektromanyetik problemleri için hızlı algoritmalar, plasmonik nanoantenler ve metamateryaller bulunmaktadır.