ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ


Yeni Araştırma Görevlileri

Picture of the personFerhat Gölbol
Ferhat Gölbol, 2011'de Hatay Nimet-Fahri Öksüz Lisesi'nden mezun oldu. 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden lisans derecesini aldı. Araştırma konusu mobil robotlarda engellerden kaçınan hareket planlama üzerinedir. Boş zamanlarında dağ bisikletine binmekten hoşlanır.


Picture of the personAyşe Deniz Duyul

Ayşe Deniz Duyul 2010’da Adana Fen Lisesi’nden, 2015’te de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden yüksek şeref derecesiyle mezun oldu. 2016 bahar ALES’te 3. sırayı aldı. Şu anki araştırma ilgisi eksik tahrikli sistemlerin hareket planlaması ve yörünge stabilizasyonu üzerine. Boş zamanlarında yoga ve tuval üzerine akrilik ile resim yapmaktan, bilim kurgu ve sanat tarihi okumaktan hoşlanıyor.

Aycan Doğa Hakyemez

Aycan Doğa Hakyemez Ankara Fen Lisesi mezunudur. 2016 yılında bölümümüzden lisans derecesini aldıktan kısa bir süre sonra araştırma görevlisi olmuştur. Araştırmalarını derin öğrenme üzerine yoğunlaştıran Doğa'nın bölüm dışındaki aktiviteleri kitap okumak ve film izlemektedir.

 

Alperen Gövdeli

Alperen Gövdeli Rize Fen Lisesinden 2011 yılından mezun oldu ve aynı yıl ODTÜ'yü kazandı. Lisans derecesini 2016 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden aldı. Şuan yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan Alperen 2016 yılından itibaren aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Odaklandığı araştırma konuları arasında fotonik kristaller ve fotonik kristallere dayalı uygulamalar bulunmaktadır. Ayrıca elektromanyetik modelleme üzerinde çalışmaktadır. Boş vakitlerini film izleyerek, bilgisayar oyunu oynayarak ve kitap okuyarak geçirmektedir.

 

Mustafa Erdem Sezgin

Üniversiteye kadar Balıkesir'de yaşadı. Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2009 yılında ODTÜ'yü kazandı. Paderborn Üniversitesi'nde bir dönem Erasmus ve Havacılık ve Uzay Mühendisliğinde Uçuş Araçlarının Kontrolü dalında yan-dal yaptıktan sonra 2015 yılında bölümümüzden mezun oldu. Şimdi, bölümümüzün Güç Sistemleri opsiyonunda yüksek lisans yapmaktadır. İlgilendiği alanlar;
- Akıllı şebekeler      - Dağıtım sisteminde talep tarafı yönetimi
- Afet yönetim          - Rüzgar santrallerinde sentetik atalet
- DC metro sistemlerinde üçüncü ray gerilim benzetim çalışmaları
Bunların yanında üniversite hayatında kürek takımı (1 sene) ve buz hokeyi takımında (6 sene) görev aldı. Boş zamanlarında duvar tırmanışı, koşu ve yüzme yapmaktadır.

Uğur Meriç Gür

Uğur Meriç Gür lisans derecesini 2015 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden aldı. 2013 yılından beri CEMMETU grubunda araştırma yapmakta, 2015 yılından beri bölümümüzde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları arasında integral denklemleri, elektromanyetik problemleri için hızlı algoritmalar, plasmonik nanoantenler ve metamateryaller bulunmaktadır.