Yeni Araştırma Görevlileri

Picture of the person

Gökhan Çakal

Gökhan 2012 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Aynı sene içinde ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği'nde eğitimine başladı. Lisans eğitimini 2017 yılında tamamladı ve şu anda aynı bölümde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Gökhan aynı zamanda araştırma konuları güç elektroniği ve elektrik makinaları tasarımı olan Power Lab araştırma grubunun bir üyesidir. Şu anda kalıcı mıknatıslı elektrik makinaları tasarımı, doğrusal motor ve PCB motorlar üzerinde çalışmaktadır. Boş zamanlarında ise spor yapmayı ve film izlemeyi tercih etmektedir.

 


Picture of the person

Feza Turgay Çelik

Feza 2012 yılında Dr. Binnaz-Rıdvan Ege Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2017’de Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Fizik bölümlerinden mezun olduktan sonra, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. Bu bölümde çalışmalarına devam etmektedir. Araştırma alanları elektromanyetik teori, anten sistemleri ve anten tasarımıdır.

 


Picture of the person

Berkay Çiftçi

Berkay, 2012 yılında İzmir Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2017 yılında, bölümünden yüksek şeref derecesiyle mezun oldu. Şu anda bölümümüzde Elektronik alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda ODTÜ Biyomedikal MikroElektroMekanik Sistemler (BioMEMS) Araştırma Grubunda araştırmacı olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları arasında Piezoelektrik ve Hibrit (Termal, Piezoelektrik ve Elektromanyetik) Enerji Hasat Ara Yüz Tümleşik Devre Tasarımı ve Analog, Düşük Enerjili Tümleşik Devre Tasarımı bulunmaktadır.


Picture of the person

Göktuğ Cihan Özmen

Göktuğ Cihan Özmen 2011 yılında İçel Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2016 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden lisans derecesini aldı ve mezun olduktan sonra aynı bölümde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Kendisi ULTRAMEMS Araştırma Grubu'nun bir üyesi olmakla birlikte, MEMS (Mikro Elektrik Mekanik Sistemler) cihazların tasarımı ve üretimi konularında araştırmalar yapmaktadır. Boş zamanlarında yemek yapmaktan, film izlemekten ve spor yapmaktan hoşlanır.

 


Picture of the person

Murat Babek Salman

Murat Babek Salman, 2010 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.  Lisans Derecesini 2015 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden aldı. Sinyal işleme ve adaptif kanal kestirimi üzerine çalışmalarını yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 


Picture of the person

Hande İbili

Hande İbili, 2011 yılında Ankara Fen Lisesi’nden mezun oldu. Lisans  derecesini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden aldı. Şu anda bölümümüzde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir ve 2014 yılından beri CEMMETU grubunda araştırma yapmaktadır. Araştırma konuları arasında metamateryaller ve hesaplamalı elektromanyetik bulunmaktadır.

 


Picture of the person

Can Özcan

Can 2011 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden 2016 yılında lisans derecesini almıştır. Ayrıca, çift ana dal öğrencisi olarak Fizik öğrenimini 2016 yılında tamamlamıştır. Şu anda Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (GÜNAM) araştırmacı olarak çalışmaktadır. Can’ın araştırması başlıca güneş hücrelerinde ışık yönetimi ve Germanyum ışık yayan ve algılayan cihazlar üzerinedir.

 


Picture of the person

Aybüke Erol

Aybüke Erol 2013 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’nden 8. olarak mezun olmuştur. Lisans derecesini 2017 yılında Biyomedikal ve Haberleşme Alanı üzerine Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden (EE) yüksek şeref ile almıştır. Şu anda ODTÜ EE’de Sinyal İşleme üzerine yüksek lisans yapmakta ve ODTÜ Görüntü Analizi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (OGAM) çalışmaktadır. Araştırma konuları arasında sinyal işleme ve makine öğrenmesi vardır. Boş vakitlerinde resim çizmekten ve film izlemekten hoşlanır.

 


Picture of the person

Mertcan Erdil

2012 yılında Ankara Fen Lisesi'nden mezun oldu. 2017 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Şu anda yüksek lisans öğrenimime devam etmektedir. Fotonik kristal kavite, tümleşik optik ve optomekanik uygulamalar araştırma konuları arasında yer almaktadır. Boş zamanlarında bateri çalmaktan, dans etmekten ve basketbol oynamaktan hoşlanır.

 


Picture of the person

Utku Çelebi

Utku Çelebi 2012 yılında Turgutlu Halil Kale Fen Lisesinden mezun olmuştur. Lisans derecesini 2017 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden almıştır. Şuan yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Araştırmalarını sinyal işleme üzerine yapmaktadır.

 

 


Picture of the person

Berat Yüksel

Berat, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisidir, aynı zamanda BioMEMS Araştırma Grubuna mensuptur. Araştırma konuları Çok Frekanslı Piezoelektrik MEMS Dönüştürücüleri içermektedir. Daha öncesinde, Kayseri Fen Lisesi’nden mezun oldu ve bölümümüzden lisans derecesini aldı. Doğa yürüyüşü ve yamaç paraşütü Berat’ın boş zamanlarındaki favori aktiviteleridir.