Yeni Araştırma Görevlileri

Picture of the person

Göksenin Hande Bayazıt

Hande, 2014 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu ve ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimine başladı. Lisans derecesini 2018 yılında aldı. Şu anda aynı bölümde elektrik makineleri ve güç elektroniği alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2017 yılı Mart ayından beri Power Lab araştırma grubunun üyesidir. Araştırma alanları sabit mıknatıslı makine tasarım analiz ve kontrolü, hata toleransı yüksek makine topolojileri ve çok fazlı sistemleri içerir.

 


Picture of the person

Murat Bayraktar

Murat Bayraktar 2013 yılında Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik bölümlerinden yüksek şeref dereceleriyle aldı. Şu anda, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde telekomünikasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Araştırma konuları arasında çok antenli komünikasyon sistemleri, dik olmayan çoklu erişim yöntemleri ve mm-Dalga komünikasyonu vardır. Boş zamanlarında piyano çalmaktan ve basketbol oynamaktan hoşlanır.


Picture of the person

Umut Bekçi

 

 

 

 

 


Picture of the person

Çağlayan Can Çakırgöz

Can, lise öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra lisans derecesini 2018 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden aldı. Şu anda, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde sinyal işleme alanında yüksek lisans eğitimini sürdürüyor ve OGAM'da yarı zamanlı araştırmacı olarak çalışıyor. Araştırma konuları derin öğrenme, örüntü tanıma, bilgisayarlı görü, HDR üzerine.

 

 


Picture of the person

Berkay Karacaer

Berkay Karacaer, 2014 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesinden mezun oldu. 2018 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Şu an elektronik alanında yüksek lisans öğrencisi. ULTRAMEMES Araştırma Grubu üyesidir. Araştırma alanı CMUT (Kapasitif-Mikroişlemeli-Ultrasonik Dönüştürücü) cihazlarının tasarımını ve mikro fabrikasyonunu içermektedir. Boş zamanlarında film izlemeyi, snowboard yapmayı, yüzmeyi ve seyahat etmeyi sever.

 


Picture of the person

Furkan Karakaya

Furkan 2012 yılında Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Aynı sene içinde ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği'nde eğitimine başladı. Lisans eğitimini 2017 yılında tamamladı ve şu anda aynı bölümde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Furkan aynı zamanda araştırma konuları güç elektroniği ve elektrik makinaları tasarımı olan PowerLab araştırma grubunun bir üyesidir. Şu anda galyum nitrat güç anahtarları, tümleşik modüler motor sürücü sistemleri ve geniş bant aralıklı cihazların güvenilirliği üzerinde çalışmaktadır. Boş zamanlarında ise seyahat etmeyi tercih etmektedir.


Picture of the person

Selahattin Cem Kılıç

 

 

 

 

 


Picture of the person

Anıl Kurt

Anıl 2011 yılına Antalya Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2016 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden lisans derecesini aldı. Aynı bölümde haberleşme alanında yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Geçmişte elektronik harp ve radar sinyal işleme konuları üzerine çalıştı. Şu anda melez hüzme şekillendirme, milimetre-dalga haberleşme ve masif MIMO üzerine araştırma yapmaktadır.

 


Picture of the person

Serhat Özküçük

Serhat Özküçük, 2010 yılında Bursa - Nilüfer Milli Piyango Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans derecesini aldı. Mezun olduktan sonra VESTEL şirketinde sistem tasarım mühendisi olarak 2 yıl çalıştı. Sistem tasarım uzmanı ünvanını aldıktan sonra 2017 yılında akademiye geçiş yaptı. Aynı yıl kendisiyle aynı mesleğe sahip Gonca Uslu ile evlendi. Yüksek lisansını Bursa Teknik Üniversitesinde tamamlayan Serhat, doktora eğitimi için Orta Doğu Teknik Üniversitesine başladı. Başta güç elektroniği sistem tasarımı olmak üzere, motor sürücüleri, güç çevirici-eviricileri ve fotovoltaik konularında çalışmalarını sürdürmektedir.


Picture of the person

Uğur Berkay Saraç

Uğur, 2011 yılında Trabzon Yomra Fen Lisesi’nden mezun oldu. Lisans derecesini 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden aldı. Kendisi halen aynı bölümde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Araştırma konuları radar sinyal işleme ve 5G haberleşme sistemlerinin tasarım ve benzetimleridir. Boş zamanlarında yemek yapmaktan, seyahat etmekten ve müzik yapmaktan hoşlanır.

 


Picture of the person

Ulaş Topçuoğlu

 

 

 

 

 


Picture of the person

Halil İbrahim Uğurlu

 

 

 

 

 


Picture of the person

Şirin Yazar

Şirin Yazar, 2013 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans derecesini 2018 yılında aldı. Kendisi şimdi elektromanyetik alanında yüksek lisans öğrencisi. 2016'dan beri, elektromanyetik simülasyonlar için hızlı ve doğru uygulamalar geliştirmeye çalışan bir araştırma grubu olan CEMMETU'nun bir üyesidir. Araştırma alanları arasında fotonik kristaller, optik bağlaştırıcılar, nano-antenler, plasmonik yüzeyler, görünmezlik ve frekans-seçici yüzeyler bulunmaktadır. Evrim ve bilişsel psikoloji ile ilgileniyor ve boş zamanlarında film izlemeyi, kickboks yapmayı ve bisiklete binmeyi seviyor.