Yeni Araştırma Görevlileri

Picture of the person

Ogün Altun

Ogün 1997 yılında Bursa’da doğdu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimine ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde Enerji Dönüşümleri ve Güç Elektroniği alanında devam ediyor. ODTÜ PowerLab araştıma grubunda yer alıyor ve kablosuz güç iletimi konusunda çalışıyor.

 

 

Picture of the person

Cemil Cömert

Cemil 2015 yılında Çanakkale Vahit Tuna Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimine bölümümüzün Elektronik alanında devam ediyor ve kapasitif microüretilmiş ultrasonik çevirgeçler üzerine çalışıyor. Yüzmeyi, Türk halk müziğini ve arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sever.

 

 

Picture of the person

Engin Can Çicek

Engin Can Çiçek İzmir’de doğdu. İzmir Atatürk Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2019 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimine bölümümüzün Elektromanyetik alanında devam ediyor. Araştırma konuları uygulamalı elektromanyetik, mikroelektronik paketleme, 2.5 ve 3 boyutlu tümleşim için ince aralıklı arabağlantılar ve makine öğrenmesi yöntemlerinin paketleme ve elektromanyetik problemlerine uygulanmasını kapsamaktadır.

 

 

Picture of the person

Musa Selim Gül

Selim 1997 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini ODTÜ Elektrik ve Elektronik mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladı. 2019 yılının başında ODTU- Kuantum Aygıtları ve Nanofotonik Araştırma Laboratuvarına lisans seviyesinde araştırmacı olarak katıldı. Şimdi ise yüksek lisans eğitimine devam ederken aynı labda lisansüstü araştırmacı olarak görev almakta. Araştırma konuları yarı iletken cihazlar ve kızılötesi foto dedektörler.

 

 

Picture of the person

Ayşegül Kılıç

Ayşegül 2015 yılında Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans derecesini 2020 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühensiliği Bölümünden aldı. Şu anda, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde kontrol alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Araştırma konuları biyolojik sistemlerde hareket, sistem tanımlama ve kontrol teorisini içermektedir.

 

 

Picture of the person

Onur Selim Kılıç

Onur Selim 2015 yılında Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladı, Matematik bölümündeki Çift Anadal programına halen devam etmektedir. Bunun yanında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde Sinyal İşleme alanında yüksek lisans eğitimini sürdürmekte, aynı zamanda ODTÜ Görüntü Analizi Uygulama ve Araştırma Merkezinde araştırmacı olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları görüntü işleme, nesne algılama ve desen tanıma.

 

Picture of the person

Hakan Polat

Hakan Polat, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara, Türkiye Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden aldı. Şu anda aynı bölümde, Elektrik Makineleri ve Güç Elektroniği alanında yüksek lisans yapmaktadır. İlgili araştırma konuları: Kablosuz güç aktarımı sistemleri, güç elektroniği, yenilenebilir enerji, darbe güç kaynakları ve elektromanyetik fırlatma sistemleridir.

 

 

Picture of the person

Uğur Can Yılmaz

Uğur Can Yılmaz lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde 2018 yılında tamamladı. Şuan da yine aynı bölümde yükseklisans eğitimi almakta olup ana çalışma konusu güç sistemlerinde durum kestirimi algoritmalarıdır.