Yeni Araştırma Görevlileri

Picture of the person

Furkan Tokgöz

Furkan, Artvin'de 1995 yılında doğdu. 2013'te Balıkesir Fen Lisesinden mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde 2019 yılında lisans derecesini tamamladı. Şu anda yüksek lisans eğitimine aynı bölümde devam etmektedir. 2017'nin Mart ayından itibaren METU PowerLab araştırma grubunun bir üyesidir. Şu anki araştırma konuları eksenel akılı makinalar, PCB motorlar ve onları sargı konfigürasyonları üzerinedir.

 

 


Picture of the person

Aybora Köksal

Aybora 2012 yılında Ankara Gazi Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Lisans derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde sırasıyla 2017 ve 2018 yıllarında Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden aldı. Şu anda ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nde sinyal işleme alanında yüksek lisans eğitimini sürdürüyor ve ODTÜ Görüntü Analizi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (OGAM) yarı zamanlı araştırmacı olarak görev alıyor. Araştırma konuları örüntü tanıma, nesne tespiti ve derin yapay sinir ağları üzerinedir.

 

 


Picture of the person

İven Güzel

İven Güzel, 2013 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu ve ODTÜ Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimine başladı. Lisans derecesini 2019 yılında aldı. Şu anda güç sistemleri alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Power Lab araştırma grubunun üyesidir. Araştırma alanları durum kestirimini, elektrikli araçlar için menzil ve sürüş döngüsü tahminini içerir. Boş zamanlarında film izlemeyi, yoga yapmayı ve seyahat etmeyi seviyor.

 

 


Picture of the person

Etki Açılan

Etki 2015 yılında Vefa Lisesi’nden mezun oldu. Lisans diplomasını 2019 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden aldı. Şu anda, Güç Sistemleri alanında yüksek lisansını eğitimini sürdürmektedir. Power Lab araştırma grubunun üyesidir. Araştırma konuları arasında Güç Sistemlerinde Durum Kestirimi bulunmaktadır.

 

 

 


Picture of the person

Mert Şişman

Mert 2014 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu ve aynı yıl ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'ne girdi. Lisans eğitimini 2019 yılında yüksek şeref derecesi ile tamamladı. Halen aynı bölümde yüksek lisans eğitimini sürdürmekte ve Manyetik Rezonans Görüntüleme Araştırma Laboratuvarı üyesi olarak yeni manyetik rezonans görüntüleme teknikleri üzerine araştırmalarına devam etmektedir. Araştırma alanları arasında tıbbi görüntü oluşturma, işleme ve analiz yöntemleri yer almaktadır.

 

 


Picture of the person

Fatih Yazıcı

Fatih, 2015 yılında Zonguldak Fen Lisesinden mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans derecesini 2019 yılında üniversite birinciliği ile aldı. Şu anda Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Çift Anadal programını ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir. Araştırma konuları bilgisayar ağları, yonga üstü ağlar ve hızlandırılmış bulut mimarilerini içermektedir.

 

 


Picture of the person

Can Deniz Bezek

Can Deniz 2015 yılında Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini 2019 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde yüksek şeref derecesiyle tamamladı. Yüksek lisans eğitimine aynı bölümde sinyal işleme alanında devam etmektedir. Araştırma konuları arasında ters problemler, hesaplamalı görüntüleme sistemleri, görüntü geriçatımı ve derin öğrenme bulunmaktadır. Boş zamanlarında yemek yapmaktan, gitar çalmaktan ve tenis oynamaktan hoşlanır.

 

 


Picture of the person

Barkın Tuncer

Barkın 2013'te Gazi Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. B.Sc. derecesini 2019'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin Elektrik-Elektronik bölümünden alan Barkın şu anda aynı bölümün Robotik alanında yüksek lisansını devam ettiriyor. Barkın Sensor Fusion grubunun bir üyesi ve araştırma konuları genel olarak hedef takibi, istatistiksel sinyal işleme, tahmin teorisi ve derin öğrenme. Barkın boş zamanlarında arkadaşlarıyla dışarı çıkmayı veya tenis oynamayı tercih ediyor.

 

 


Picture of the person

Alper Şahin

Alper, lise eğitimini 2014 yılında İzmir Fen Lisesi'nde tamamladı. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden yüksek şeref derecesi ile 2019 yılında mezun oldu. Aynı yıl ODTÜ Fizik Bölümü'nden de yandal derecesini aldı. Bölümümüzün yüksek lisans öğrencilerinden olan Alper, ODTÜ Kuantum Aygıtları ve Nanofotonik Araştırma Laboratuvarı bünyesinde yarıiletken kızılötesi foto-algılayıcılar üzerine akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Seyahat etmekten, edebiyattan ve müzikten hoşlanır.

 

 


Picture of the person

Safa Çelik

Safa 2008'de Erzincan Fen Lisesinden mezun oldu. Lisans derecesini 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden ve yüksek lisans derecesini 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği bölümünden aldı. Şu anda Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. Araştırma konuları arasında sayısal haberleşme, MIMO sistemler ve enerji hasatlama bulunmaktadır.

 

 


Picture of the person

Oğuz Onur Güngör

Oğuz Onur Güngör 2014 yılında Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesinden mezun oldu. Lisans derecesini 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden aldı. Şu anda, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde Elektronik alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

 

 


Picture of the person

Enes Ayaz

Enes 1996 yılında Giresun’da doğdu. 2014 yılında Giresun Fen Lisesi’ni bitirdi. 2020 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühensiliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansına başladığı elekrik ve elektronik mühendisliğinde, ODTÜ PowerLab bünyesinde araştırma yapmaktadır. Şu anki araştırma konuları kablosuz güç aktarımı ve geniş band aralığı yarı ilektenlerdir.

 

 


Picture of the person

Necati Işık

Necati, 2013 yılında Bursa Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans derecesini ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde bitirdi. Şu anda Elektronik alanında ODTÜ Eletrik ve Elektronik Mühendisliğinde Yüksek Lisans çalışmalarına devam ediyor. Kızılötesi foton dedektörleri ve yarı-iletkenlerin nümerik çözümlemeleri üzerine araştırma yapıyor. Boş zamanlarında müzik yapar veya arkaşlarıyla zaman geçirir.

 

 


Picture of the person

Serhat Emir Ogan

Emir 2012 yılında Kocaeli Fen Lisesi’nden mezun oldu. Haziran 2017’de ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Lisans programından, Haziran 2018’de ise ODTÜ Fizik Bölümü Lisans programından mezun oldu. Üç sene boyunca endüstride raylı sistem ve rüzgar enerjisi üzerine çalıştı. Mayıs 2020 tarihinden itibaren ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Araştırma konuları arasında çok seviyeli eviriciler, elektrikli araçlar ve yenilenebilir enerji bulunmaktadır.