Yeni Araştırma Görevlileri

Picture of the person

Kemal Parlaktuna

Kemal Parlaktuna received his B.Sc. in Electrical and Electronics Engineering from Middle East Technical University in 2020. He is currently an M.Sc. student at METU. His main research interest is state estimation in distribution networks. He is also interested in power system identification and smart grids. He plays ultimate frisbee in his free time.

 

 

 

Picture of the person

Onur Akdeniz

Onur AKDENİZ 1998 yılında Trabzon’da doğdu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) elektrik-elektronik mühendisliği ve fizik bölümlerinde 2020 ve 2021 yıllarında tamamladı. Halen aynı üniversitede elektrik-elektronik mühendisliği bölümünde elektronik alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Araştırma konuları arasında kısa-dalga kızıl ötesi fotodedektörler ve III-V yarı iletken malzemelerin silikon tümleşik devrelerle birleştirilmesi yer almaktadır.

 

 

Picture of the person

Utkucan DOĞAN

Utkucan, 2017 yılında Ankara Fen Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde Bilgisayar Opsiyonu üzerinden tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine aynı üniversitede devam etmektedir. Donanım ve yazılıma ilgi duymakta ve bilgisayar ağları üzerinde araştırma yapmaktadır. Hobi olarak Dil bilimi ile ilgilenmektedir.

 

 

Picture of the person

Doğu Erkan Arkadaş

Erkan, 2017 yılında Antalya Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde Bilgisayar Opsiyonu üzerinden tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine aynı üniversitede devam etmektedir. Donanım tasarım ve Donanıma yakın yazılımlara ilgi duymakta ve bilgisayar ağları üzerinde araştırma yapmaktadır.

 

 

Picture of the person

Okyanus Oral

Okyanus Oral 2021 yılında lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini aynı bölümde sinyal işleme alanında sürdürüyor. İlgi alanındaki araştırma konularından bazıları ters problemler, hesaplamalı görüntüleme, derin öğrenme ve optimizasyon.

 

 

 

Picture of the person

Oğul Can Yurdakul

Oğul Can Yurdakul lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde biyomedikal mühendisliği alanında 2021 yılında tamamladı, Matematik Bölümü’ndeki çift anadal programını 2022’de tamamlayacak. Eğitimine yine ODTÜ’de Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde işaret işleme alanında, Dr. Emre Özkan’ın danışmanlığı altında devam etmektedir. Çalışmaları olasılık yoğunluklarının birleşimi ve parçacık filtresi konularına odaklanmaktadır. İstatistiksel işaret işleme alanındaki bilgisini ileride sinirbilim araştırmalarında kullanmayı hedeflemektedir. Boş zamanlarını aikido yaparak ve kamerası yanındaysa fotoğraf çekerek değerlendirmektedir.

 

 

Eski Araştırma Görevlileri

Picture of the person

Ogün Altun

Ogün 1997 yılında Bursa’da doğdu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimine ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde Enerji Dönüşümleri ve Güç Elektroniği alanında devam ediyor. ODTÜ PowerLab araştıma grubunda yer alıyor ve kablosuz güç iletimi konusunda çalışıyor.

 

 

Picture of the person

Cemil Cömert

Cemil 2015 yılında Çanakkale Vahit Tuna Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimine bölümümüzün Elektronik alanında devam ediyor ve kapasitif microüretilmiş ultrasonik çevirgeçler üzerine çalışıyor. Yüzmeyi, Türk halk müziğini ve arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sever.

 

 

Picture of the person

Engin Can Çicek

Engin Can Çiçek İzmir’de doğdu. İzmir Atatürk Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2019 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimine bölümümüzün Elektromanyetik alanında devam ediyor. Araştırma konuları uygulamalı elektromanyetik, mikroelektronik paketleme, 2.5 ve 3 boyutlu tümleşim için ince aralıklı arabağlantılar ve makine öğrenmesi yöntemlerinin paketleme ve elektromanyetik problemlerine uygulanmasını kapsamaktadır.

 

 

Picture of the person

Musa Selim Gül

Selim 1997 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini ODTÜ Elektrik ve Elektronik mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladı. 2019 yılının başında ODTU- Kuantum Aygıtları ve Nanofotonik Araştırma Laboratuvarına lisans seviyesinde araştırmacı olarak katıldı. Şimdi ise yüksek lisans eğitimine devam ederken aynı labda lisansüstü araştırmacı olarak görev almakta. Araştırma konuları yarı iletken cihazlar ve kızılötesi foto dedektörler.

 

 

Picture of the person

Ayşegül Kılıç

Ayşegül 2015 yılında Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans derecesini 2020 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühensiliği Bölümünden aldı. Şu anda, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde kontrol alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Araştırma konuları biyolojik sistemlerde hareket, sistem tanımlama ve kontrol teorisini içermektedir.

 

 

Picture of the person

Onur Selim Kılıç

Onur Selim 2015 yılında Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde 2020 yılında tamamladı, Matematik bölümündeki Çift Anadal programına halen devam etmektedir. Bunun yanında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde Sinyal İşleme alanında yüksek lisans eğitimini sürdürmekte, aynı zamanda ODTÜ Görüntü Analizi Uygulama ve Araştırma Merkezinde araştırmacı olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları görüntü işleme, nesne algılama ve desen tanıma.

 

Picture of the person

Hakan Polat

Hakan Polat, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara, Türkiye Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden aldı. Şu anda aynı bölümde, Elektrik Makineleri ve Güç Elektroniği alanında yüksek lisans yapmaktadır. İlgili araştırma konuları: Kablosuz güç aktarımı sistemleri, güç elektroniği, yenilenebilir enerji, darbe güç kaynakları ve elektromanyetik fırlatma sistemleridir.

 

 

Picture of the person

Uğur Can Yılmaz

Uğur Can Yılmaz lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde 2018 yılında tamamladı. Şuan da yine aynı bölümde yükseklisans eğitimi almakta olup ana çalışma konusu güç sistemlerinde durum kestirimi algoritmalarıdır.

 

 

 

Son Güncelleme:
23/05/2022 - 18:53