Yeni Öğretim Üyeleri

Picture of the person

Barış Nakiboğlu, 2018

Barış Nakiboğlu Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik alanlarındaki lisans derecelerini ODTÜ'den 2002 yılında aldı. Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri alanındaki yüksek lisans derecesini ve Elektrik Mühendisliği alanındaki doktora derecesini 2005 ve 2011 yıllarında Massachusetts Institute of Technology (MIT)'den aldı. 2012-2013 akademik yılında University of California Berkeley (UCB) bünyesinde doktora sonrası araştırmacı olarak görev almıştır.

Araştırmaları Bilgi Teorisi ve İletişim üzerine yoğunlaşmıştır.


Picture of the person

Emine Bostancı, 2018

Emine Bostancı Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanındaki lisans derecesini ODTÜ'den 2007 yılında, Güç Mühendisliği alanındaki yüksek lisans derecesini RWTH Aachen Üniversitesi'nden 2010 yılında ve Elektrikli Sürüş Sistemleri alanındaki doktora derecesini Leibniz Hanover Üniversitesi'nden 2014 yılında aldı. 2013-2015 yılları arasında Volkswagen Grup Araştırma Bölümü'nde araştırma mühendisi, 2015-2017 yılları arasında Texas Üniversitesi Dallas Kampüs'ünde doktora sonrası araştırmacı ve 2018 Mayıs ayına kadar da Ansys Şirketi'nde Kuzey Amerika bölgesinden sorumlu Ansys/Maxwell uygulama mühendisi olarak çalıştı.

Araştırmaları elektrik makineleri, elektrikli sürüş sistemleri ve düşük frekanslı elektromanyetik sistemler tasarımı üzerine yoğunlaşmaktadır.


Picture of the person

Klaus Werner Schmidt, 2017

Klaus Werner Schmidt Elektrik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, diploması ile doktora derecesini Almanya Erlangen-Nürnberg Üniversitesi'nden 2002 ve 2005 yıllarında aldı. Aynı bölümde 2005-2010 yılları arasında doktora sonrası araştırmacı olarak çalışıp 2011 Habilitation derecesini kazandı. 2010-2017 yılları arasında Çankaya Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü ile Mekatronik Mühendisliği bölümünde çalıştıktan sonra doçent kadrosuyla bölümüze katıldı.

Araştırma alanları akıllı ulaşım sistemleri, ayrık olay sistemlerinin denetimsel kontrolü, araç içi haberleşme ağları, endüstriyel otomasyon sistemler ve endüstriyel proje kontrolüdür. Son araştırmaları özellikle otonom araçları kontrol yöntemleri ile ayrık olay sistemlerinin yeniden konfigürasyonu ve hataya dayanaklı kontrolü üstüne yoğunlaşmıştır.


Picture of the person

Mustafa Mert Ankaralı, 2017

M. Mert Ankaralı, lisans ve yüksek lisans derecelerini sırasıyla ODTÜ Makine ve Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümlerinden 2007 ve 2010 yıllarında aldı. Doktora derecesini 2015 yılında Johns Hopkins Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden aldı. Doktora sonrasında, ayni bölümde doktora sonrası araştırmacı olarak 2016 yılına kadar çalıştı. 2016-2017 yılları arasında, Desistek Robotik bünyesinde uzman robotik mühendisi olarak çalıştı. 2017 yılında ODTÜ Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümüne yardımcı doçent olarak katıldı ve halen bu görevine devam etmektedir.

Akademik ve profesyonel hayati boyunca, araştırmalarını robotlarda ve hayvanlarda dinamik hareketlilik üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu alandaki yüksek etkiye sahip çalışmaları ve başarıları sonucunda “2015 Siebel Scholars” listesine seçilmiştir.


Picture of the person

Gökhan Muzaffer Güvensen, 2017

Dr. Gökhan M. Güvensen lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini sırasıyla 2006, 2009 ve 2014 yıllarında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden almıştır. Daha sonra ise 2015-2016 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde, University of California, Irvine (UCI) bünyesinde bulunan Center for Pervasive Communications and Computing(CPCC) isimli araştırma laboratuvarında doktora sonrası çalışmalarda bulunmuştur ve halen ortak çalışmalar yürütmektedir. 2017 yılında ise, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde yardımcı doçent olarak göreve başlamıştır.

Araştırma alanları genel olarak sayısal haberleşme sistemleri ve istatistiksel sinyal işlemeyi kapsamakla birlikte, modülasyon teorisi, yeni nesil kablosuz haberleşme teknikleri, bilgi kurami ve radar sinyal işleme üzerine yoğunlaşmıştır.